مشاور وزیر ارشاد و دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: مرحوم شیخ مهدی مظاهری در تمام عمر خود دغدغه مسائل اجتماعی مردم را داشت و در کار خیر پیشتاز بود.
حجه الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی، درباره سجایای اخلاقی مرحوم حجه الاسلام و المسلمین شیخ مهدی مظاهری عالم برجسته اصفهانی گفت: آشنایی من با ایشان به دو دهه قبل بر می‌گردد و زمانی که مسؤلیت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان را داشتم از ایشان به عنوان چهره ماندگار تبلیغ تجلیل کردیم.
وی افزود: انس با خدا و ارتباط صمیمانه و خالصانه با مردم موجب شد تا جایگاه ویژه‌ای در مردم پیدا کنند و ایشان توجه به مسائل اجتماعی داشتند.
وی بیان داشت: ایشان حتی در زمان تجلیل نیز به فکر کار خیر بودند و از مسؤلان استانی درخواست کمک برای ساخت مسجد و کار خیر برای قشر محروم جامعه داشتند.
مشاور وزیر ارشاد ادامه داد: حجه الاسلام و المسلمین مظاهری حدود نیم قرن در عرصه‌های مختلف فعالیت تبلیغی داشته و اقدامات شایسته‌ای در زمینه نشر و ترویج معارف دینی انجام داده است.
حجه الاسلام و المسلمین ارزانی، برگزاری دعای ابوحمزه ثمالی در طول بالغ بر ۵۳ سال، تأسیس دانشگاه قرآن و معارف اسلامی، تأسیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان، تلاش برای تأسیس انجمن خیریه مددکاری امام زمان (عج) و مؤسسه خیریه ابابصیر اصفهان، مبارزه با رژیم طاغوت و تحمل زندان برای پیروزی انقلاب اسلامی را ازجمله فعالیت‌های این چهره ماندگار تبلیغ عنوان کرد.
مشاور وزیر ارشاد اظهار داشت: مردم به خاطر عشق حاج آقای مظاهری به پای منبرهای این عالم بزرگ می‌رفتند.